ارده کنجد قزوین باعث از بین رفتن کک و مک می شود

دانه های کنجد حاوی چندین محصول مختلف مانند ارده کنجد قزوین و همچنین دارای چندین ماده مغذی هستند که ممکن است خواص کاهش استرس چشمگیری نیز داشته باشند.

مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم با تنظیم عملکرد عضلات یعنی انقباض و آرامش به عنوان یک ضد اسپاسم عمل می کنند.
تیامین (ویتامین B1) دارای خواص آرام بخش است که به عملکرد صحیح اعصاب کمک می کند و کمبود این ویتامین می تواند منجر به اسپاسم عضلانی، بدخلقی و همچنین افسردگی شود.

کنجد

تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که در تولید سروتونین نقش دارد، درد را کاهش می دهد و الگوی خواب و خلق و خو را تنظیم می کند. ناکافی بودن تولید و انتقال سروتونین در مغز می تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود.

دانه کنجد سیاه در کاهش سطح کلسترول مفید است، آنها حاوی دو ماده به نام سزامین و سزامولین هستند که به گروهی از الیاف به نام لیگنان تعلق دارند.

دانه کنجد سیاه همچنین حاوی ترکیبات گیاهی به نام فیتوسترول است که ساختاری شبیه به کلسترول دارد، مصرف آنها نه تنها سطح کلسترول خون را کاهش می دهد، خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را نیز کاهش می دهد.

کبد خون را ذخیره می کند و از آنجایی که شاخه خاصی از کانال کبد به چشم می رود، کبد نیز می تواند خون را به چشم ها بفرستد تا از عملکرد آنها به خوبی پشتیبانی کند.
دانه کنجد سیاه برای کبد مفید است زیرا خون کبد را افزایش می دهد و در نتیجه چشم را تغذیه می کند، اثرات درمانی آنها به درمان تاری دید و خستگی و خشکی چشم کمک می کند.

دانه کنجد سیاه باعث افزایش انرژی، تغذیه مغز و کند کردن پیری می شود. مصرف منظم دانه کنجد سیاه می تواند به کاهش علائم کمردرد، مفاصل دردناک یا سفت و سفت و ضعف در مفصل کمک کند.

امروزه فشار خون بالا یک مشکل رایج در بین زنان و مردان در گروه های سنی مختلف است، مطالعات نشان داده اند که استفاده از این روغن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

مقدار بالای مس موجود در این روغن به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا با التهاب ناشی از شرایطی که مفاصل بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند،بتوانند بهتر مقابله کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.