استفاده از دان قهوه استارباکس در ترکیب رنگ نقاشی

جالب توجه است، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که دان قهوه استارباکس می تواند به طور قابل توجهی طول عمر مخمر را با محافظت در برابر رادیکال های آزاد و آسیب DNA افزایش دهد.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این می تواند در مورد انسان نیز صدق کند، مورد نیاز است.

قهوه بدون توجه به عوامل دیگر مانند سن، وضعیت وزن یا مصرف الکل می تواند با خطر کمتر مرگ همراه باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهد

قهوه اغلب به عنوان یک کمک انرژی زا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود.

به یک کمک ارگوژنیک، تقویت کننده عملکرد نیز گفته می شود.

یک بررسی از 9 مطالعه گزارش داد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد.

مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از اینکه محققان عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی را تنظیم کردند.

قهوه

علاوه بر این، یک بررسی بزرگ گزارش داد که مصرف متوسط کافئین می تواند اندکی توان خروجی و زمان اتمام آزمایش زمانی را بهبود بخشد. با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است تأثیر متفاوتی روی افراد بگذارد.

قهوه می تواند عملکرد بدنی و استقامت را در صورت مصرف قبل از ورزش بهبود بخشد. با این حال، برخی از مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند.

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که محققان به دلیل فواید سلامتی فراوان آن، از جمله توانایی آن در افزایش سطح انرژی، ارتقای مدیریت وزن، افزایش عملکرد ورزشی و محافظت در برابر بیماری‌های مزمن، به طور گسترده‌ای آن را مطالعه کرده‌اند.

به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است نیاز به محدود کردن مصرف خود داشته باشند، از جمله افرادی که باردار یا شیرده هستند، کودکان و نوجوانان و افرادی که دارای شرایط سلامتی خاصی هستند.

با این حال، نوشیدن قهوه در حد اعتدال حدود سه تا چهار فنجان در روز با چندین فواید سلامتی همراه است و به طور کلی برای اکثر بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.