تخمه آفتاب گردان وی نات بخورید تا لاغر شوید

فیبر تخمه آفتاب گردان وی نات به سیری (احساس سیری) کمک می کند. مطالعات نشان داده‌اند که افرادی که رژیم‌های پرفیبر مصرف می‌کنند، تمایل به حفظ وزن سالم‌تری دارند. مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی همچنین نشان داده‌اند که دریافت فیبر غذایی با شرایط متابولیک مانند چاقی و دیابت نوع دو رابطه معکوس دارد.

ممکن است خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد
تحقیقات نشان داده است که افرادی که رژیم‌های غذایی با فیبر بالا می‌خورند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی سرطان‌ها را کاهش می‌دهند. خون)، هایپرگلیسمی (گلوکز خون بالا) و هیپرکلسترولمی (سطوح کلسترول بالا).

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی با فیبر تخمه بالاتر با کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان، به ویژه سرطان روده بزرگ مرتبط است. نویسندگان یک مطالعه بزرگ به این نتیجه رسیدند که افرادی که بیشترین فیبر رژیمی را مصرف می کنند، خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان روده بزرگ را کاهش می دهند.

تخمه

آسیب سلولی را محدود می کند
ویتامین E تخمه یک ویتامین محلول در چربی مهم است که به عملکرد طبیعی اعصاب کمک می کند و عملکرد مناسب سیستم ایمنی را حفظ می کند. ویتامین E همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است.8

آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن در برابر آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کنند. بدن شما رادیکال های آزاد را به طور طبیعی ایجاد می کند، اما سموم محیطی (مانند دود سیگار) نیز در ایجاد رادیکال های آزاد در بدن نقش دارند.

کارشناسان پیشنهاد می کنند که آنتی اکسیدان ها را از منابع غذایی به جای مکمل ها دریافت کنید. غذاهایی مانند میوه ها، سبزیجات و دانه ها آنتی اکسیدان ها را همراه با سایر مواد مغذی فراهم می کنند.

آلرژی
بر اساس گزارش آکادمی آمریکایی آلرژی آسم و ایمونولوژی (AAAAI) گزارش هایی از واکنش های آلرژیک به انواع دانه ها مانند تخمه وجود دارد. علاوه بر این، کارشناسان اشاره کرده اند که متفاوت است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.